Kategorie: Trénink

Kam na Kolínsku na umělou stěnu?

V Kolíně bohužel zatím stále asi nikam, ale svítá snad na lepší časy...

Kolínu blízké lezecké stěny:

Kolín
- koncem roku 2013 započala stavba doslova revolučního projektu - venkovní lezecké stěny pod Novým Kolínským mostem. Jedná se o v Čechách průlomovou záležitost ve věci výstavby lezecké stěny na pílířích a stropech fungujícího silničního železobetonového mostu. Na celou stavbu zoufale chybí peníze. Na první části stěny bude snad již od února 2014 možné zalézt v několika liniích.
- nadále platí (1/2014), že v Kolíně stále není jediná veřejná umělá krytá lezecká stěna ani boulder!!! Jen několik místních nadšených trénujících lezců má vlastní mini bouldrovky doma - seznamte se s nimi ;-).

A nyní (1.7.2014)  je i stěna "POD NOVÝM MOSTEM" což už asi víte :-D

Polepy u Kolína
- v roce 2012 vznikla v Polepech u obecního úřadu nová menší veřejná bouldrovka. Více o ní zde.

Kutná Hora - v roce 2007 byla uvedena do provozu menší stěna v aule Gymnázia Jiřího Ortena v Jaselské ulici. Info plakát zde. Lezení je na ní v současné době (11/2009) poměrně slušné. Byly dostavěny některé profily a je tu možnost lézt i RP (je třeba mít vlastní expresky). Dá se zde i bouldrovat. Hodina lezení vás vyjde na 50 Kč, studenti požívají slev. Dobré je se předem objednat u Jiřího Němečka (instruktor SCI) na tel.: 777 882 566. Lézt je po dohodě možné snad takto: Po-Pá 17-21hod., So-Ne 15-20hod.

Český Brod - v říjnu 2008 zde byla otevřena lezecká stěna při ZŠ Žitomířská v tělocvičně na budově Chanos. Stěna vznikla za přispění Středočeského kraje - fond sportu a volného času, Města Český Brod a Firmy Elektrizace železnic Praha. Více o ní na stránkách ZŠ zde.

Nymburk - zde byla 12/2009 otevřena menší lezecká stěna výšky 6 m (64 m2) v místní Sokolovně. Stěna je otevřenae spíše sporadicky - viz nový web. Během roku 2012 stěna povzrostla do stropu a lze zde už celkem slušně zalézt. Další rozvoj stěny do stropu je zřejmě zatím neprůchodný vzhledm k památkové ochraně stropu sokolovny, ale kdo ví. Funguje zde i kroužek pro děti. Vstup cca 60 Kč.


Pardubice - stěny jsou tam dle všeho tři - Selesiánské středisko mládeže (menší bouldr za výhodnou cenu), dále Koro Boulder a velmi slušná stěna se supr profily a mega stropem ve sportovní hale H Centra severně od Pardubic ve Starém Hradišti. Leze se za 70 Kč/2 hod., studenti 42 Kč/2hod. ovšem pouze Po-Pá do 14 hod. a So, Ne příjemně celý den. H centrum nabízí veškeré zázemí a supr bar! Otevřeno skoro pořád! Její foto je níže. Více o ní zde. Pozor na jejich webu nejsou všechny potřebné informace o provozu stěny a aktualizace. Občas zde probíhají kursy lezení, tudíž se nemáte šanci na stěnu dostat, bez zaplacení celého kurzu.

Poděbrady - stěna byla otevřena v srpnu 2012 a je tak trochu malá (cca 6 m) a málo převislá, ale pár zajímavých cest se tu určitě přelézt nechá. Najdete ji v DDM Symfonie (v sokolovně) mapa zde. Otevírací hodiny jsou nejasné, vstupné také nejasné. Článeček z jejího otevření od Steeba je zde. Další asi malá stěna je podle webu sokola Poděbrady v sokolovně?

Praha - zmiňuji BIG-WALL, CHODOV, RUZYNI a SmíchOFFku, jelikož jsou nejzajímavějšími Pražskými stěnami i s bouldrem a barem. Za bouldrovky zmiňuji Lokal Blok a Boulder Bar. Zbytek Pražských stěn a bouldrů si najděte na webu sami - je toho moc.

Jičín - lezecká stěna v tělocvičně ZŠ Jičín, Poděbradova ul. 18, funguje vždy jen přes zimní období, více o ní a návštěvních hodinách viz. stránky LK Prachov

Hořice v Podkrkonoší - lezecká stěna v tělocvičně SOŠ Hořice v Podkrkonoší, Šalounova ul. 2164, více o ní viz. www.hohohorice.cz

Seznam většiny stěn v Čechách je zde.lezecká stěna H Centra - Staré Hradiště (Pardubice)

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, sandoz-celecoxib 20... odpovědět

etoricoxib principio attivo
<a href= http://www.luciocapsh-87.webself.net >celecoxib farmacocinetica y farmacodinamia pdf</a>
<a href=http://www.luciocapsh-87.webself.net>celecoxib farmacodinamia</a>
zovirax crema indicazioni
<a href= http://audryaboud.site123.me/about >levetiracetam prezzo</a>
<a href=https://antoniosch.page4.me>zovirax labiale crema</a>
amoxicillina sandoz 5g 100ml livello acqua

, vidal amoxicilline 500 odpovědět

amoxicilline eg 500 mg/5 ml
<a href= https://adrianneya.yolasite.com >clomid avis</a>
<a href=http://jolenemale.onlc.be>nolvadex 20 mg</a>
finasteride 1mg vs 5mg
<a href= http://jolenemale.onlc.be >nolvadex d</a>
<a href=http://gitabeursk.site123.me/about>dermipred 10 comprimés prednisolone</a>
dermipred 10 chat

, finasteride 1mg res... odpovědět

dapoxetine 30 mg price in india
<a href= http://audreategn.over-blog.com/2017/04/doxyval.html >doxyval 20 pour lapin</a>
<a href=http://earledelli.e-monsite.com/pages/clomid.html>clomid</a>
clomid pour homme musculation
<a href= http://harleytarr.blogg.no >finasteride generique biogaran</a>
<a href=http://earledelli.e-monsite.com/pages/clomid.html>effet clomid homme</a>
amoxicilline eg 500 mg/5 ml

, para que serve nexi... odpovědět

albendazol preço
<a href= http://abelcasida.tribalpages.com >priligy bula anvisa</a>
<a href=http://www.imxprs.com/free/tarenchern/tarenchern>donde comprar excedrin migraine</a>
albendazol 400mg para que serve
<a href= http://chucklyshe.edublogs.org/2017/04/02/nexium/ >nexium 40 cadastro</a>
<a href=http://kaleighdzi.myfreesites.net>augmenting</a>
albendazol dose unica posologia

, qlaira valor comercial odpovědět

priligy comprar españa
<a href= http://jonsuchars.oneminutesite.it >ciprofloxacino preço farmacia do trabalhador</a>
<a href=http://jaemcdilda-blog.logdown.com>albendazol comprimido para que serve</a>
priligy comprar sin receta
<a href= http://www.onweb.fr?company_id=17318 >qlaira preço farma conde</a>
<a href=http://andreahatt.wifeo.com>excedrin pm para que sirve</a>
priligy spray preço

, flagyl hund odpovědět

pergotime eggløsning dag
<a href= http://delmydavid.blogg.se >ibux 400 mg dosering</a>
<a href=http://annettmarm.bloggnorge.com/exforge/>exforge tablets</a>
pergotime 50 mg ulotka
<a href= http://annettmarm.bloggnorge.com/exforge/ >exforge 5/160</a>
<a href=http://project196270.tilda.ws>pergotime bivirkninger</a>
zovirax munnsår

, Learning Ways To De... odpovědět

Sleep apnea is a common sleep disorder than can affect as many as five percent as adults, but often goes unrecognized. If you suffer from this condition, you will stop breathing for up to a minute while you sleep. This can cause snoring, fatigue, and other problems. Fortunately, there are effective treatments to help you find relief.

For people who are using a CPAP machine, you need to take notes to give to your doctor. If you experience any symptoms, like snoring, that were eliminated when you started using the CPAP machine and they come back, you need to let your doctor know. Only your doctor can properly assess any problems.

If you are over weight, going on a diet can reduce your sleep apnea, or in rare cases, eliminate it completely. Maintaining a healthy weight can help you breathe easier, so losing weight and maintaining a healthy weight when you have trouble breathing is an obvious step in treating your sleep apnea.

If you have sleep apnea, be sure to ask your doctor every five years if you should have a follow-up sleep study. As your weight and health change, your CPAP pressure may need to be adjusted. The most accurate way to reassess your needs is to have another sleep study with CPAP so the appropriate pressure can be determined.

Sleep apnea can benefit from a good diet that results in your losing weight. Normally people are quite surprised to learn that unhealthy eating is a major source of their sleep apnea. It's been proven that poor diets can contribute to the severity of sleep apnea.

Check if a corrective device can help alleviate your sleep apnea symptoms. Having an overbite, an undersized jaw or a recessed chin can cause your airway to be more narrow because of how your jawbone is set. These devices help create proper alignment of your jaw while you sleep, opening up your airway more. As a result, you experience fewer sleep apnea symptoms.

Do not let sleep apnea ruin your relationship. If your partner has difficulties sleeping next to you because of your snoring or other symptoms linked to sleep apnea, communicate about the problem. be understanding and consider sleeping apart or getting a CPAP machine to reduce your snoring and other symptoms.

If you have difficulties sleeping because of your sleep apnea, you should avoid driving or operating dangerous machines. If you do not get a good night of sleep, take public transportation instead of driving to prevent accidents and do not take a job in a factory or on a construction site.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Learning more about sleep apnea is important because knowledge can help put your mind at ease. Take the information you have learned in this article and talk to your doctor about it. He or she can then better help you more easily when you...

, azithromycin saft 3... odpovědět

gabapentin 100 wirkstoff
<a href= https://benitocape.jimdo.com >aknemycin 2000 mast</a>
<a href=https://agnusdinap.yolasite.com>nifurantin 50 und pille</a>
gabapentin nebenwirkungen erfahrungen
<a href= http://lonnielenn.edublogs.org/2017/03/27/azithromycin/ >azithromycin hec pille</a>
<a href=https://benitocape.jimdo.com>aknemycin plus nebenwirkungen</a>
nebenwirkungen nifurantin b6

, exforge 5/160 price... odpovědět

doxy solo trumpet
<a href= http://natalielar.aircus.com >exforge hct 5mg/160mg/25mg</a>
<a href=http://kathyrnkes.blogg.no>ibux eller paracet</a>
proscar finasteride 5mg
<a href= http://antionehoy.e-monsite.com >dalacin 150 mg</a>
<a href=http://devinnair.startbewijs.nl>proscar graviditet</a>
pergotime 50 mg tvillinger

, zovirax cream etos odpovědět

flagyl 500 mg prijs
<a href= http://brandimroz.bloggsite.se >flagyl 500 bijsluiter</a>
<a href=http://heleneshou.blogg.no>zyban-tabletten wikipedia</a>
flagyl 500 mg/100 ml
<a href= http://masonducay.over-blog.com/2017/03/zovirax.html >zovirax cream msds</a>
<a href=http://jadalipfor.e-monsite.com>metronidazole zalf rosacea</a>
bisacodyl ervaringen