Kategorie: Lezecká stěna Nový most Kolín

POD MOSTEM CUP 2014

img


Více než tři desítky závodníků se v sobotu 30. 8. 2014 za vydatné podpory početného publika pustilo do zdolání nově zbudované umělé lezecké stěny ve skateparku pod Novým mostem v Kolíně.

Zatím co závodníci nejmladší kategorie ( do 10 let) soutěžili v lezení na čas v dětské části stěny, starší soutěžící si užili více adrenalinu nejen při "časovce", ale hlavně při lezení "na obtížnost", kdy se hodnotí hlavně, jak vysoko se závodník v technicky obtížnější lezecké cestě dostane. Závody pokračovaly svižným tempem až do oběda, kdy byly vyhlášeny výsledky jednotlivých kategorií.

V nejmladší kategorii se na třetím místě umístil jen sedmiletý Josef Vonšovský, na druhém místě devítiletý Tomáš Markov a na prvním místě taktéž devítiletá Alžběta Vonšovská. Mezi staršími chlapci nejvíce zabojoval a zlatou medaili si zaslouženě odnesl Adam Čarnogurský ( 12 let) stříbro patřilo Rudolfu Rovderovi (13 let) a bronz Markovi Tichému (13 let). Mezi staršími dívkami bodovaly na třetím místě Vendula Macurová ( 11 let), na druhém Aneta Houžvičková ( 13 let) a zlato si odnesla západočeská závodnice Theresia Polcarová z Březové u Sokolova, která se stala nejen vítězkou starší kategorie, ale i hlavní hvězdou závodu, protože přesto, že jako devítiletá by ještě spadala do mladší kategorie, na vlastní žádost soutěžila v kategorii starší a i tak si vylezla pro medaili nejcennější.

V odpoledním programu pro veřejnost si diváci užili další adrenalinovou podívanou, a to lezeckou exhibici kolínských horolezců členů HOPSUK, vystoupení akrobatů na šálách Cink Cink Cirku, vzdušnou akrobacii na kruhu Svetlany Gareevy, vystoupení vítězek letošního ročníku soutěže Miss Polabí Adély Prokopové a Luciany Kučerové a ukázku freestyle skateboardingu Radwana Novotného a Václava Palečka.

Po zbytek odpoledne pak byli všem přítomným zájemcům k dispozici kvalifikovaní jističi s veškerým lezeckým vybavením a tak si lezecký zážitek užily nejen děti.

foto: HOPSUK/OSHK

foto: Zdeněk Hejduk - Kolínský Deník

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, dffewf odpovědět

Don't you have time to care for the sale of your real estate?[url=https://www.airmax90pascher.fr/]Nike Air Max Classic BW[/url] Do you live at the other end of the country[url=https://www.airmaxbillige.de/]Nike Air Max 90[/url]We offer the possibility to set the contract about the real estate selling on-line, so you can manage your real estate[url=https://www.airmaxsconto.it/]Nike air max online[/url] things from  home.