Kategorie: Lezecká stěna Nový most Kolín

Český pohár boulderingu Slaný 2016

A jak to vlastně bylo ?

Brzo ráno budíček, snídaně byla fakt hopem a tak jsme popadnuli naší Climbing Car BERUNU. V Kolíně na 7:00 už čekal "Klepeťák"-Tomáš Klepetko spolu s "Mamutíkem"Tomášem Kubátem a "Babetkou"-Tomášem Markovem.
Po drobných nezdarech s GPS, kdy nás vedla na dálnici a Beruna na ní nemá propustku, jsme nakonec dorazili na místo závodů - Slaný. Monstrózní pódium s množstvím různých boulder profilů bylo fakt profi - možná - ts - určitě i větší než Kmochův Kolín na náměstí.
Po zaregistrování našich závodníků : Klepeťák , Mamutík , Babetka , Zabiják David Procházka a malý Zabiják Aleš Procházka a i Kuba Douděra - taková větší HOPSUK rodinka :-D, se kluci rozcvičili na boulderovce v izolaci až až.
První šel na věc malý Zabiják Aleš Procházka - který obdivuhodně zdolal 4 bouldery z 6ti a získal 4. místo - už mu rezervujeme místo v HOPSUKu na rok 2017.
Další šel na věc Zabiják David Procházka spolu s Mamutíkem Tomášem Kubátem - Kluci se snaží a je vidět že i soutěží mezi sebou - Zabiják je určitě větší a silnější, Mamutík je zase mrštnější a lehčí což byla v těchto boulderech výhoda a tak Mamutík urval 5 topů a získal 9. místo a Zabiják 2 topy a 2 zony na 16. místě v U10.
Další šel na věc Tomáš Babetka Markov - v kategorii U12 - tady už stavěči pěkně přiložili pod kotel a tak hodně závodníků této kategorie vylezlo třeba i jen jeden boulder. Tomáš se ale nevzdal a vylezl si pro 2 topy na první pokus. 
Škoda jen, že nešlo pomoct mu nastoupit do jednoho boulderu, kdy se Tomáš z důvodu vysokého chytu neodlepil od země - chtělo to něco pod nohy, protože ani neumístil nohy na vyznačené chyty a nakonec na to nezbyl čas a rozhodčí byl nekompromisní a tak se Tom umístil na 5. místě.
Kuba Douděra - náš objev po výstavbě stěny v Kolíně - trochu zaspal a kluci z menší kategorie mu již utíkají a ukazují záda, tak bohužel Kuba byl ve své kategorii poslední - tak trochu by to chtělo přidat a začít řešit těžší lezecké cesty a neflákat se.
A nakonec Klepeťák Tomáš Klepetko - v kat. U16 - tam už jsou ostřílení borci získal po těžkém boji 5. místo 

Celkově se závody povedly, ač se HOPSUK nedostal na bednu, tak tyhle závody pro mne byly bezkonkurenčně nejlepší atmosférou, velikostí a kvalitou provedení.
Bouldery byly pěkně těžké a celý program vedli šikovní komentátoři v doprovodu DJ Bagra :-D a občas se kolem HOPSUKu objevila i kamera, tak možná budeme v telce :-D  tedy asi jo : 
Termíny vysílání pořadu z Rock Point Mistrovství ČR v boulderingu 2016 ve Slaném na ČT Sport:
Premiéra sobota 1. 10. - 16:05
Reprízy neděle 2. 10. - 05:00 a středa 5. 10. - 14:40

Výsledky ze závodů najdete na deti.boulderzavody.cz/vysledky.html

Steebe

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.