Kategorie: Organizačně oddílové články

Zápis výroční schůzky oddílu 28.1.2011

Srdečně zveme všechny členy oddílu a zájemce o lezecký sport, skály a dění na nich

Termín: pátek 28. 1. 2011 od 18:30 (- příští schůze bude od 19:00)

Místo: restaurace STAP Bar na Zálabí, Brankovická 1367, tel.: 321 725 872. (vchod naleznete zde).

Program: bude postupně doplnováno až do 26.1.2011 24:00

Prezence:
Běhal (zvolen zapisovatelem)
Belza
Borovička
Kameník
Königsmarková
Lukešová (zastupuje Guičovou, Honzovou a Šafránkovou)
Pešík
Soukup
Střihavka
Výborný
Zalužanský

1. Čeká nás bilancování uplynulého období. Opět k projednání po podzimní schůzce 2010.

a) Nováčkovské kurzy 2010, diskuse s novými členy o možnostech vylepšení kurzu, dle jejich představ. Otázka financování kurzů 2011?
Resumé: Kurzy 2010 se nováčkům líbily a na 2011 se neplánuje zavedení nějakého zvláštního poplatku za kurz. Střihounovi hapruje prodloužení instruktorství (ze strany ČHS je trochu problém s nedostatkem pochopení a snad i neochotou), budiž to výzvou pro všechny naše zkušené matadory, aby si udělali instruktorák RCI či nejlépe HAL. Vyzýváme všechny naše členy (co jsou v oddíle déle jak dva roky čistého času a mají nalezeno), aby neváhali a využili tuto zajímavou možnost vzdělat se v problematice skalního a vysokohorského lezení. Letošní uzávěrka přihlášek na kurzy se snad již brzy objeví někde zde. Příjímač bude na Blatinách v květnu.

b) Brigádní povinnost 2010, zhodnocení běhu brigád 2010, výsledky a nedostatky našeho snažení a také hlasování o zrušení, zachování či změně brigádní povinnosti 2010 (tedy zpětně) a hlasování o brigádách v 2011, tedy o zachování brigádní povinnosti jak ji známe. Problém Doubrwand a jeho řešení - kdo, kdy, jak? Pašinka opět zarůstá - předjarní likvidace keříků šípku, akátů a jiných náletů.
Resumé: Oddíl již nadále necítí potřebu nutit členy pracovat na skalách pod pohružkou pokuty. Svědčí o tom i výsledek provedeného hlasování, který pokutu za neodpracované brigádní hodiny na 2011 ruší. Oddíl se usnesl na tom, že je morální povinností každého lezce pečovat o jeho domovské skály a společné brigády budou nadále svolávány.
Střihoun a PAVOUCI s.r.o. se postarali o renovaci Bobrovy vývěsky na Pašince po nájezdu vandalů. Steebe dokončí výzdobu nástěnky. Všem zůčastněným patří velký dík.
Nejbližší brigáda bude v Doubravčanech - U ústavu v pátek 25.3. 2011 od 13.00 hod = možnost odpracovat si minimálně 6 hodin společně s ostatními. Nováčkům vřele doporučujeme účast a těšíme se na ostatní oddílovce.

c) Bilancování práce vedení oddílu v uplynulém období a s ním spojené hlasování o předsedovi 2011, místopředsedovi 2011, volbu pokladníka 2011 snad po letech, správce skladu 2011 atd.
Resumé: Snad spokojenost, snaha ze strany vedení byla. Složení vedení oddílu zůstává pro 2011 stejné. Oddíl neshledal nutnost předsedu či místopředsedu vyměnit. Oddíl poděkoval Jádru a MP za uspokojivé zvládnutí řízení chodu oddílu v 2010. Funkce pokladníka nebyla nikomu přidělena a s ní spojenou agendu opět převezmou dobrovolníci.

d) Konečné řešení problému účetnictví oddílu - kdo, kdy, jak?
Resumé: Poradíme se se známými účetními o pravidlech chodu neziskové organizace. Uděláme maximum proto aby se věc hnula.

2. Možnost vyzvednout si členské průkazky ČHS a Alpenverein či úrazové cestovní pojištění členů ČHS 2011 od Běhyho. Pokud jste si je letos tedy zaplatili.
Resumé: Průkazky byly poslány mezi členy. U Běhyho zůstaly průkazky ČHS těchto oddílovců: Pašek, Pokštefl, Strejček.

3. Projednání dalšího postupu ve věci Kotýskova dluhu. Kotýsek stále nejeví zájem tuto trapnou záležitost řešit cestou dohody. Stále nevíme kde je druhé kladivo Pestr, které zakoupil v roce 2005. Bude nutné značně přitvrdit? Kotýsek bude znova kontaktován a vyzván k účasti a předání pokladní knihy na výroční schůzce oddílu.
Resumé: Kotýsek byl před schůzkou kontaktován, ale vzkázal, že nehodlá svůj dluh vůči oddílu vyrovnat a kladivo Pestr 2005 nevrátí. Shodli jsme se na tom, že jeho chování spojené s odchodem z oddílu a předání funkce pokladníka oddílu je nefér a nevídané. Oddíl jím tímto opovrhuje. Kotýsek již nikdy nebude přijat za člena HOPSUKu.

4. Tok oddílových peněz, návrhy na nákupy 2011 a případné hlasování o nich.
Stav dotací od města Kolín a AVE Kolín nám osvětlí Steebe (který se o tyto zdroje staral v 2010), případně pomůže Běhy (pokud to bude v jeho silách).
Stav kasy osvětlí Běhy.
Resumé: AVE viz též bod 8 tohoto zápisu. Odhlasovan byl nakup mnoha veci. Cepíny (jeden par) na sportovni lezeni v ledu Grivel Quantum Tech motyka a kladivo. Vývrtky do ledu cca 5 ks. Dvě sady mikro friendů. Speciální sada chytů (cca 30 ks). Poloviční lano do hor (nějaký Beal asi Cobra II 8,6 mm, 2 x 60 m) pro potřebu všech členů a případně i výcvik nováčků.

5. Příprava na Horolezeké klání na Pašince 2011 - půjde o devátý ročník! Termín již byl stanoven na sobotu 18.6.2011. Nákup spec. chytů či jejich výroba? Financování? Rozdělení úkolů mezi členy oddílu a další organizátory. Pomoc Poutníků Kolín? Dokončení popisků trofeje za posledních pět let - Kub.
Koncepce závodů do budoudnosti a nebo jsme již Pašinku zcela vyčerpali a bude důstojnější za tímto závodem už konečně udělat tlustou čáru?
Resumé: Ferata, stan, sudy, energie, repro, sponzoři. Stavět se bude již v pátek, noc na místě.

6. OVK a plán prací na Kolínsku na 2011 (hlavně v zimě)?
Resumé: Přejistí se na Vraniwandu Enigma a cesty okolo ní. V Doubravčanech se přejistí Císařovo čelo. Klepec - dobírák na Slouhovi.

7. Chce si na sebe někdo uplést opravdu slušný bič a zažádat do 25.2. o grant na úpravu nějaké skalní oblasti od ČHS viz zde?
Resumé: Nikomu se do toho fakt nechce.

8. AVE - faktura a dodání fotek ze závodů za 2010
Resumé: Řeší Steebe se Střihounem. Urychleně se vystaví fotky na web a zašle se první faktura AVE. Musíme vystavit první fakturu na částku 3143 Kc (první rok). Smlouva je sjednána na dobu  7 let. Celková částka: 22 000 Kc !!!

9. Rock Trip HOPSUK jižní evropa (duben/květen 2011) - Arco, Finale Ligure, La Turbie, Peillon, Castillon...
Resumé: Nadšení převeliké. Akce Proběhne v dubnu 2011 cca 9 dnů. Termín bude stanoven. Doprava auty.

10.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.