Kategorie: Organizačně oddílové články

Zápis výroční schůzky oddílu 27.1.2012

Srdečně zveme všechny členy oddílu a zájemce o lezecký sport, skály a dění na nich!

Termín: pátek 27. 1. 2012 od 19:00

Místo: restaurace STAP Bar na Zálabí, Brankovická 1367, tel.: 321 725 872. (vchod naleznete zde).

Program: byl postupně doplnováno až do 25.1.2012 24:00

Prezence:

Běhal Ondřej (zvolen zapisovatelem)
Borovička Jan
Pešík Roman
Slavíková Jitka
Střihavka Vladimír
Žítek Jakub (není členem HOPSUKu)

Řešení jednotlivých bodů je vtěleno do textu programu schůzky. U každého bodu programu pod nadpisem Resumé.


1. Čeká nás bilancování uplynulého období:

a) Nováčkovské kurzy 2011, diskuse s novými členy o možnostech vylepšení kurzu, dle jejich představ. Otázka financování kurzů 2012?
Resumé: Oddíl nemá nováčky 2012, není tedy co řešit. Případní nováčci budou řešeni individuelně svými patrony z Jádra a instruktory.

b) Žádáme všechny naše zkušené matadory, aby si udělali instruktorák RCI či nejlépe HAL. Vyzýváme všechny naše členy (co jsou v oddíle déle jak dva roky čistého času a mají nalezený předepsaný počet cest (sportovní cesty, vícedélky nad 150 m, případně horské vícedélky), aby neváhali a využili tuto zajímavou možnost vzdělat se v problematice skalního a vysokohorského lezení. Letošní uzávěrka přihlášek na kurzy se snad již brzy objeví někde zde. Příjímač bude na Blatinách v květnu.
Resumé: Matadoři asi nemají dost vícedélek a zatím hodlají s nástupem kurzů dále váhat, nicméně noví instruktoři HAL i RCI by se nám hodili.

b) Brigádní povinnost 2012, zhodnocení běhu brigád 2011, výsledky a nedostatky našeho snažení a také hlasování o zrušení, zachování či změně brigádní povinnosti 2012. Problém Doubrwand a jeho řešení - kdo, kdy, jak? Pašinka opět zarůstá - předjarní likvidace keříků šípku, akátů a jiných náletů - kdo, kdy, jak?
Resumé: Brigáda byla v 2011 jen jedna a to na Doubrwandu, málem se podařilo odstranit kozičky pod stěnou, ale chtělo by to tam ješťe z jara zajet a dodělat to. Individuálních brigád se uskutečnilo jen několik a soustředily se hlavně na Pašinku. Tam opět silně obrůstá vršek vlevo keři, chtělo by to zjara precizní čistící zásah a roundup. Brigádní povinnost na 2012 nebyla odhlasována, tudíž se brigádničí nadále na dobrovolné bázi.

c) Bilancování práce vedení oddílu v uplynulém období a s ním spojené hlasování o předsedovi 2012, místopředsedovi 2012, volbu pokladníka 2012 snad po letech, správce skladu 2012 atd.
Resumé: Tak letošek se nám moc nepovedl, tj jasné. Přesto zůstává obsazení odddílových funkcí stejné jako loni, i když moc nechybělo a měli jsme nového předsedu. Pokladníka stále nemáme.

d) Konečné řešení problému účetnictví oddílu - kdo, kdy, jak? Před rokem jsme si slíbili cituji: "Uděláme maximum proto aby se věc hnula". Kam se tedy věc hnula? O problematice promluví předseda oddílu.
Resumé: Vše zásadním způsobem rozštípla Jitka, která sehnala balík potřebných informací a máme po letech konečně jasno. Děkujeme za obrovské nasazení Jitko!

2. Možnost vyzvednout si členské průkazky ČHS a Alpenverein či úrazové cestovní pojištění členů ČHS 2012 od Běhyho. Pokud jste si je letos tedy zaplatili.
Resumé: Kdo si CHSku ještě nevyzvedl, má ji u pavouků v obchodě, kromě Lukyna a Pavla Strejčka.

3. Tok oddílových peněz, návrhy na nákupy 2012 a případné hlasování o nich.
Stav dotací od města Kolín a AVE Kolín nám osvětlí Steebe (který se o tyto zdroje staral v 2011), jak se to zvládlo, či nezvládlo? Viz. též bod 6. tohoto seznamu.
Stav kasy a provedené nákupy po 2011 osvětlí Běhy. Cepíny (jeden pár) na sportovni lezeni v ledu Grivel Quantum Tech motyka a kladivo. Vývrtky do ledu cca 5 ks. Dvě sady mikro friendů. Poloviční lano do hor (nějaký Beal asi Cobra II 8,6 mm, 2 x 60 m) pro potřebu všech členů a případně i výcvik nováčků. - To všechno se nekoupilo :-).
Resumé: V 2012 se již stihlo nakoupit oba cepíny grivel matrix tech a čtyři vývrtky. Hlasováním se upustilo od nákupu friendů a sady chytů na stromy. Dále se přikoupí několik vývrtek, za dobrou cenu a zmiňované poloviční lano. Stav kasy Běhy předal oddílu. Stebe seznámil Jádro oddílu se stavem dotací 2011 pomocí dodatečného emailu. Přislíbil urychlené řešení AVE faktur a sportovního dotazníku pro město Kolín. Běhy dodá urychleně doklady 2011 Steebemu.

4. Příprava na Horolezeké klání na Pašince 2012 - půjde o jubilejní desátý ročník! Termín již byl stanoven na sobotu 2.6. 2012. Nákup spec. chytů či jejich výroba? Financování? Rozdělení úkolů mezi členy oddílu a další organizátory. Pomoc Poutníků Kolín? Dokončení popisků trofeje za posledních pět let - Kub.
Koncepce závodů do budoudnosti a nebo jsme již Pašinku zcela vyčerpali a bude důstojnější za tímto závodem už konečně udělat tlustou čáru? Zajistit by bylo nutné: feratu, stan, sudy, energie, repro, sponzoři, reklama, stavěče, diplomy...
Resumé: Jelikož nevíme zda bude možné letos klání v tradiční podobě uspořádat, zatím se o jeho zajištění konkrétně nehovořilo. Termín je stanoven na 2.6. 2012.

5. OVK a plán prací na Kolínsku na 2012 (hlavně v zimě)? CO SE KDE přejistilo 2011? Jak to dopadlo s cestami na Vraniwandu - Enigma a cesty okolo ní. Co se udělalo v Doubravčanech - cesta Císařovo čelo? Klepec - dobírák na Slouhovi? Doubrwand: první přelezené 8a (9+/10-) Kolínska! "Dokonalý trik" z jara 2011 přelezel Jakub "Kub" Žítek Diskuse k obtížnosti a jištění cesty.
Resumé: Kub na schůzce pohovořil o svém přelezu Dokonalého triku. Cesta zatím nemá dalšího RP pokořitele a tak si musíme na další názory ještě počkat. Enigma se nepřejistila a cesty nad ní také ne. Čeká nás to v nejbližší době.

6. AVE - faktura a dodání fotek ze závodů za 2011. Urychleně se vystaví fotky na web a zašle se první faktura AVE. Musíme vystavit druhou fakturu na částku 3143 Kc (druhý rok). Smlouva je sjednána na dobu 7 let. Celková částka: 22 000 Kc !!!
Resumé: věc řeší Steebe

7. Rock Trip HOPSUK jižní evropa (duben/květen 2012) - Jižní Francie (Provence): St. Leger, Peillon, Castillon, Volx... Doprava auty.
Resumé: Proběhne velikonoční Arco. Tzn. odjezd bude zřejmě v pátek 6.4.2012 a návrat někdy v týdnu po 11.4. Pojede se auty (Běhy, Kub). Tak se hlaště kdo se přidáte. Dále je to ve hvězdách.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.