Kategorie: EDIT

Jak na registraci, psaní článků, přidávání fotek a vytváření foto galerií

Ahoj,
tímto obrázkovým návodem vám chci pomoci s registrací a psaním článků na tento web. Chytrému napověz, hloupého odřízni.

Při registraci vás systém automaticky zařadí do skupiny nováčci, kde pravděpodobně nestrávíte moc času, pokud již máte v oddílu nějaké vyšší zařazení. Po registraci je tedy nutné kontaktovat některého admina webu, aby Vám případně udělil práva vyšší skupiny. Dokud zůstáváte ve skupině nováčci, nemáte právo napsat na tento web samostatně článek! Postup registrace zobrazují obrázky 1 až 4.

Jakmile dojde k vašemu přeřazení do skupiny oddílovec nebo vyšší, je dobré si zapnout HTML editor (wysiwyg) v nastavení profilu, v tom vám pomohou obrázky 5 a 6.
A konečně jak vstoupit do administrace a napsat článek?

Máteli zapnutý editor HTML (wysiwyg) (viz obrázky 5 a 6) můžete se na to směle vrhnout. Mrkněte na obrázky 7 až 10. Článek napsaný oddílovcem je po uložení automaticky postoupen ke schválení adminům webu. Ti ho pokud uznají za vhodné zkorigují a provedou popřípadě nějakou tu estetickou úpravu textu apod. bude li nutná. Článek můžete v době před schválením opakovaně upravovat, pravděpodobně jej budete moci upravovat i po jeho schválení adminy a vydání na webu. Nutno konzultovat s adminy webu.

Možná bude ještě leckoho zajímat jak do článku přidat fotky či galerii fotek.
Jednotlivé fotky vložené do textu článku by měly mít šířku maximálně 600 pixelů (tzn. největší rozměr fotky je 600 px), aby byly zobrazovány celé a velikost do 200 kB, podporované formáty jsou jpg, gif, bmp. Nejdříve zformátované fotky (jména fotek musí být bez mezer a diakritiky) nahrajete na web do nové složky (vytvoříte pomocí souborového manažera), kterou si libovolně pojmenujete (bez mezer a diakritiky). Dále v editaci článku umístíte kurzor do textu na požadované místo vložení obrázku a použijete ikonu pro vložení obrázku (stromeček). Vyskočí na vás okno kam zadáte do kolonky "Image URL" odkaz na požadovaný obrázek ve vaší složce. Odkaz na obrázek získáte třeba klikem pravým tlačítkem na soubor obrázku a volbou "kopírovat adresu odkazu". Do kolonky "Image description" napíšete opět bez mezer a diakritiky stručný popis obrázku, stačí jedno slovo. Klikněte na tlačítko "Insert" a obrázek se vloží do článku. Pokud se obrázek nevloží, něco je špatně, překontrolujte postup. Hotovo.

<b> tucny text </b>

Vložení celé galerie fotek pod článek?
Fotky určené pro galerii obrázků pod článkem mohou mít šířku až 900 pixelů (tzn. největší rozměr fotky je 900 px) a velikost do 400kB. Do textu článku vložíte na místo galerie fotek text dle následující syntaxe:

Ehcm] img,upload/Jitka/slozka_x/nazev_fota_x.jpg,128,'popiska_obrázku','nazev_galerie'E/hcm]
Takto vypadá syntax (zdrojový kód) pro vložení jednoho obrázku galerie.

Nutné je ale přepsat všechna E na [ (-hranatá závorka) aby vznikl plnohodnotný tag

Jde o nutné parametry volající skript lightboxu v tomto pořadí:
img je popiska zobrazovaná na miniatuře;
upload/Jitka/slozka_x/nazev_fota_x.JPG je cesta ke každému konkrétnímu obrázku;
'popiska_obrázku' je text zobrazovaný pod obrázkem po otevření v lightboxu;
'nazev_galerie' je sjednocujici znak pro danou galerii, musí být u každé galerie jiný, nejlépe kombinujte u svých galerií své jméno či jen jeho zkratku (opět malými písmeny, bez mezer a bez diakritiky) a číslo (to bude pro každou další galerii o jednu vyšší). Na to pozor, jinak nastane pořádný chaos. Nejste li si něčím jisti, kontaktujte pro pomoc některého z adminů tohoto webu.

Galerii vytvoříte tak, že nakopírujete za sebe do řady výše uvedený kód, upravený pro všechny vaše obrázky. Bude to pak vypadat následovně:
Ehcm] img,upload/Jitka/slozka_x/nazev_fota_x.jpg,128,'popiska obrázku','nazev_galerie1'E/hcm] Ehcm] img,upload/Jitka/slozka_x/nazev_fota_x+1.jgp,128,'popiska obrázku','nazev_galerie1' E/hcm] Ehcm] img,upload/Jitka/slozka_x/nazev_fota_x+2.jpg,128,'popiska obrázku','nazev_galerie1' E/hcm]

Nezapomeňte přepsat všechna E na [ (-hranatá závorka) aby vznikl plnohodnotný tag

Věřím, že velmi rychle prokouknete, co to vlastně znamená a udělá... Chce to ozkoušet a ono se to poddá.

napsali Steebe, Běhy a Franta Rámus

Registrace Vyplnění registrace - věnujte pozornost opasání kontrolního kódu Registrace proběhla v pořádku Tak se tedy přihlašte :-) Pro jednodušší psaní článku je dobré zapnout si HTML editor v NASTAVENÍ Zapnutí HTML editoru, prosím věnujte pozornost i dalším možnostem nastavení. Jak vstoupit do administrace webu? Takto. Članek je možné napsat přes "správu obsahu" Stačí klik na "napsat článek" ;-) Věnujte pozornost i dalším možnostem nastavení

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, sql interview quest... odpovědět

sql interview questions
sql interview questions and answers
sql interview questions pdf
sql interview questions for qa
sql interview questions amazon
sql interview questions 2019
sql interview questions advanced
sql interview questions facebook
sql interview questions reddit
sql interview questions data engineer
sql interview questions difficult
sql interview questions data analyst
sql interview questions developer
sql interview questions deloitte
sql interview questions ddl dml
sql interview questions download
<a href='https://mikewhellans.com/sql-interview-questions-and-answers/'>https://mikewhellans.com/sql-interview-questions-and-answers/</a>
sql interview questions dataflair
sql interview questions experienced
sql interview questions examples
sql interview questions employee table
sql interview questions ey
sql interview questions experienced pdf
sql interview questions etl
sql interview questions expedia
sql interview questions for experienced professionals
sql interview questions in amazon

, Cats n odpovědět

Jak pojmenovat kote? Nasla zde je kompletni seznam (black and white cat names) http://allcatsnames.com/black-and-white-cat-names jmen pro kocky.

odpověděl(a)

Hello. And Bye.

odpověděl(a)

Hello. And Bye.

, онлайн порно фильмы... odpovědět

<a href="http://4lukovenko.ru/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81-%D0%B2%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BC/bdsm-%D1%81%D0%B0%D0%B9%D1%82%D1%8B-%D1%84%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE"&gt;bdsm сайты фото видео</a>

http://aktiv2008.ru/seks-vtroem/reality-kings-porno-skachat - reality kings порно скачать

, Не туда odpovědět

http://allpiconline.com <a href=http://cobhr.ru>cobhr</a> <a href=http://rmoscow.ru>rmoscow</a>

odpověděl(a)

Want poznakomitsa closer come to the site
http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7

<a href=http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7><img src="https://photographers.ua/thumbnails/pictures/41412/800xeas_2753_novyy_razmer.jpg"></a>

, apfihzqlanff odpovědět

<a href="http://alkapi.ru/%D1%81%D0%BC%D0%B4-14-%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%B6%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%8F-14-2130-1-%D0%B2-%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D0%B5"&gt;смд 14 пружина отжимная 14 2130 1 в украине</a>

http://afr-studio.ru/%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%83%D0%BC-tarkett-force-%D0%B2-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B5 - линолеум tarkett force в минске

odpověděl(a)

If you have sleep apnea, you need to know that you are not alone. Sleep apnea is fairly common and millions of people around the planet have it. If you have been wondering what a sleep apnea diagnosis means for your life, read on to learn what you need to know about it.

Strengthen your throat and jaw with some basic exercises. Developing these muscles should reduce the symptoms of sleep apnea. You can exercise your throat and jaw by simply pulling your tongue or practicing some very simple breathing exercises. The goal is to train you to breathe differently and hopefully make your sleep apnea disappear.

Try your best to lay off tobacco and nicotine products. Cigarette smoke can irritate your upper airway causing it to swell up, subsequently hindering your ability to breath during the night. Quitting smoking could therefore, significantly improve your sleep apnea symptoms and will also improve your body's overall health and your feelings of well-being.

Avoid drinking alcohol to excess. Your muscles are relaxed by drinking alcohol. You may want to feel more relaxed, but it can exacerbate your apnea. When your throat muscles relax, your airway narrows and causes sleep apnea. If you're not going to give up alcohol, then just don't do it right before bedtime.

Understand the effects that smoking and drinking alcohol have on sleep apnea, if you are trying to get a grip on your quality of sleep. Smoking enlarges airways, while alcohol can relax them too much, both of which will contribute to the symptoms of sleep apnea severely. Consider making the necessary cut-backs that will cut down on your sleep problems.

Clear up your nasal passage before heading to bed. If you suffer from sleep apnea and have problems with a "stuffed up" nose, using a nasal spray or device can help clear your nasal airway. This is not a permanent solution, but one you can use when your apnea symptoms are the worst.

An excellent way to help lessen the effects of sleep apnea is by losing weight. Sometimes, losing weight is all it takes to get rid of sleep apnea. Even a nominal amount of weight loss will go a long way in improving your breathing at night.

For people who smoke, the best way to correct a sleep apnea condition is to quit smoking. Smoking is one of the biggest causes of sleep apnea. When people stop smoking their risk of sleep apnea is reduced and they can get a full night sleep within days of quitting.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

These tips were written especially for people who suffer from apnea, whether directly or indirectly as a bed partner. While it can be quite difficult to completely remove apnea from your life, there are ways to live with it, and these were touched on in this useful sleep apnea article.

<a href=https://...

odpověděl(a)

Want poznakomitsa closer come to the site
http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7

<a href=http://bestrealgirl.com/?u=6ex8kwf&o=uz5kxp7><img src="https://photographers.ua/thumbnails/pictures/41412/800xeas_2753_novyy_razmer.jpg"></a>